WPROWADZENIE DO PAKIETU ZASOBÓW CYFROWYCH

Narzędzia do komunikacji cyfrowej, które nabrały znaczenia w pandemii Covid 19 całkowicie zmieniły nasz sposób pracy oraz uczenia się i obecnie są niezbędne w dobrym działaniu organizacji edukacyjnych.

Pakiet Zasobów Cyfrowych EPIC podpowie edukatorom pracującym z młodzieżą i zainteresowanym instytucjom, jak skutecznie wykorzystać potencjał darmowych narzędzi cyfrowych i mobilnych, aby ulepszyć efekty programów w nieformalnej edukacji młodych osób. W naszym pakiecie znajdziesz 24 narzędzia o szerokim zastosowaniu, każde z krótkim i przydatnym opisem zastosowań pedagogicznych, dzięki któremu trener/wykładowca będzie w stanie szybko ocenić, które z nich najbardziej mu się przydadzą i szybko nauczyć się korzystać z niego. Narzędzia cyfrowe oferowane studentom są darmowe lub w bardzo niskiej cenie, popularne i powszechnie używane do rozwijania pasji, promowania przedsięwzięć i wydarzeń, współpracy, komunikowania informacji, które są spójne i z jasnym przekazem. Omawiane przez nas narzędzia świetnie nadają się do rozwijania przedsiębiorczości.

Mamy nadzieję, że nasz pakiet zasobów  pomoże ludziom młodym, którzy pomimo tego, iż na co dzień mają do czynienia z technologią cyfrową i zawsze mają przy sobie komórkę, często nie umieją korzystać z komunikacji cyfrowej w zadaniach związanych z pracą.

Pakiet

  • pomaga osobom pracującym z młodzieżą zrozumieć rolę narzędzi cyfrowych w ulepszaniu jakości nauczania oraz w rozwoju osobistym i zawodowym.
  • pomaga edukatorom przezwyciężyć niechęć do technologii oraz rozwinąć swoje umiejętności za pomocą praktycznych zadań.
  • proponuje zwłaszcza te cyfrowe narzędzia, które są szczególnie użyteczne przy rozwijaniu przedsiębiorczości, świadomości międzykulturowej, czy też zdolności informatycznych przydatnych w pracy.